[KORONAWIRUS] Informacje związane z funkcjonowaniem kancelarii

utworzone przez Mar 26, 2020

Szanowni Państwo.

Mając na względzie trwające w naszym kraju stopniowe odmrażanie gospodarki, od dnia 18 maja 2020 r. nasza Kancelaria wznowiła działalność stacjonarną. Nasi prawnicy i personel w większości wrócili do pracy w naszych biurach w Gdańsku i Warszawie.

Jednakże w trosce o Państwa bezpieczeństwo w miarę możliwości w dalszym ciągu ograniczamy organizację spotkań do niezbędnego minimum. W razie zaistnienia potrzeby spotkania, prosimy o uprzedni kontakt telefoniczny z naszymi managerami.

Ponadto przypominamy, iż w dalszym ciągu w sądach nie odbywają się rozprawy i posiedzenia w sprawach innych niż pilne, zaś w urzędach wprowadzona została praca rotacyjna skutkująca podejmowaniem przez urzędników jedynie podstawowych działań.

Pragniemy zauważyć, że ustawą potocznie zwaną „Tarczą Antykryzysową” zawieszono bieg większości terminów ustawowych interesujących naszych klientów, w tym terminu na składanie wniosków o zwrot nieruchomości niewykorzystanych na cel wywłaszczenia pierwotnie mający upłynąć w dniu 14 maja 2020 r. Informujemy, iż wynikający z ww. zawieszenia nowy termin dotyczący tych spraw upłynie w dniu 23 lipca 2020 r. Więcej informacji dot. ww. terminu znajduje się w artykule: Termin zwrotu nieruchomości wywłaszczonych – do kiedy i jakich spraw dotyczy?

Z życzeniami zdrowia,
kierownictwo Kancelarii Reprywatyzacyjnej

  Specjalizacja i doświadczenie

  Jesteśmy najprawdopodobniej jedynym tego typu podmiotem na Polskim rynku. Naszą zaletę jest ścisła specjalizacja w tej tematyce i pełna obsługa spraw.

  W trakcie długoletniej działalności, stworzyliśmy zespół specjalistów z różnych branż, zapewniający kompleksową i skuteczną obsługę naszych klientów. Są wśród nas prawnicy, geodeci, rzeczoznawcy majątkowi, pośrednicy etc.

  W przypadku konieczności odnalezienia spadkobierców byłych właścicieli współpracujemy z doświadczonymi detektywami, którzy prowadzą poszukiwania zarówno w kraju jak i za granicą.

  Nasi radcy prawni i adwokaci zapewniają pełną obsługę prawną naszych klientów. Istnieje możliwość abyśmy ryzyko postępowania wzięli na siebie i przy współpracy z instytucjami finansowymi sfinansowali całość postępowania, także sądowego.

  Nasi pośrednicy pomogą sprzedać nieruchomość po jej odzyskaniu w naturze.

  Sprawdź swojego prawnika!

  Liczy się specjalizacja, skuteczność i doświadczenie! Jest wielu prawników którzy przyjmą każde zlecenie czyli zajmują się wszystkim i niczym.
  Jeżeli Twoje postępowanie trwa już kilka lat i wydaje się Tobie że sprawy nie idą w pozytywnym kierunku sprawdź ile prawnik, którego zatrudniasz, zakończył pozytywnie a ile przegrał spraw w zakresie zwrotów i odszkodowań!

  Zazwyczaj prawnicy pobierają wynagrodzenie z góry, lub za poświęcone roboczogodziny, niezależnie od efektów swojej pracy. Wieloletnie postępowanie, nawet przegrane, może z tego powodu być dla Ciebie bardzo drogie. Sprawdź czy prawnik, którego zatrudniasz, pobiera wynagrodzenie TYLKO po pozytywnym zakończeniu postępowania!

  Postępowanie rewindykacyjne może się wiązać z wysokimi kosztami! Koszty mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Zapytaj się prawnika ile będziesz musiał zwrócić gminie “za zwrot” lub ile będzie Ciebie kosztował wpis sądowy. Sprawdź czy prawnik, którego zatrudniasz, w razie potrzeby sfinansuje Twoje postępowanie!