Konwersatorium metropolitalne o reprywatyzacji
W poniedziałek 16 listopada o godz. 18:00 w Gdańskim Domu Organizacji Pozarządowych przy al. Grunwaldzkiej 5 odbyło się Konwersatorium Metropolitalne o reprywatyzacji organizowane przez Instytut Metropolitalny. Na zaproszenie organizatorów jako prelegent wziął udział Mec. Marek Woźniak z Kancelarii Reprywatyzacyjnej. Drugim z gości był dr Tomasze Luterek – rzeczoznawca majątkowy, zajmujący się naukową stroną reprywatyzacji. Głos w dyskusji zabrali również Mec. Marek Foryś oraz Jakub Żak z Kancelarii Reprywatyzacyjnej.
Podczas debaty poruszono wiele zagadnień związanych z szeroko pojętą tematyką rewindykacji nieruchomości, a także rekompensat z tego tytułu. Dr Tomasz Luterek przedstawił genezę zjawisk nacjonalizacyjnych i naświetlił obecny brak ustawowych uregulowań problemu zwrotu mienia. Mecenas Woźniak odniósł się do przedstawionego tematu ze strony praktycznej, omawiając przykłady zakończonych spraw reprywatyzacyjnych z terenu Trójmiasta. Radca prawny podkreślał znaczenie procesów rewindykacji mienia dla byłych właścicieli nieruchomości i podkreślał jak ważnym jest, aby demokratyczne państwo prawa przyznawało adekwatne rekompensaty na drodze administracyjnej i sądowej.
Uczestników dyskusji w sposób szczególny interesowały sprawy związane z brakiem ustawy reprywatyzacyjnej. Padały też pytania o prowadzoną przez Kancelarię Reprywatyzacyjną sprawę parku przy al. Piłsudskiego. Mecenas Marek Foryś odpowiadał na pytania dotyczące dekretów nacjonalizujące mienie poniemieckie i ich ewentualnej reprywatyzacji sądowej. Na pytania dotyczące sytuacji byłych obywateli Wolnego Miasta Gdańska odpowiadał Jakub Żak, przygotowujący obecnie pracę naukową na ten temat. Wszyscy uczestnicy zgodzili się co do konieczności uregulowania sprawy reprywatyzacji w drodze ustawy o charakterze powszechnym i szerokim.
Specjalizacja i doświadczenie
Jesteśmy najprawdopodobniej jedynym tego typu podmiotem na Polskim rynku. Naszą zaletę jest ścisła specjalizacja w tej tematyce i pełna obsługa spraw.
W trakcie długoletniej działalności, stworzyliśmy zespół specjalistów z różnych branż, zapewniający kompleksową i skuteczną obsługę naszych klientów. Są wśród nas prawnicy, geodeci, rzeczoznawcy majątkowi, pośrednicy etc.
W przypadku konieczności odnalezienia spadkobierców byłych właścicieli współpracujemy z doświadczonymi detektywami, którzy prowadzą poszukiwania zarówno w kraju jak i za granicą.
Nasi radcy prawni i adwokaci zapewniają pełną obsługę prawną naszych klientów. Istnieje możliwość abyśmy ryzyko postępowania wzięli na siebie i przy współpracy z instytucjami finansowymi sfinansowali całość postępowania, także sądowego.
Nasi pośrednicy pomogą sprzedać nieruchomość po jej odzyskaniu w naturze.
Sprawdź swojego prawnika!
Liczy się specjalizacja, skuteczność i doświadczenie! Jest wielu prawników którzy przyjmą każde zlecenie czyli zajmują się wszystkim i niczym.
Jeżeli Twoje postępowanie trwa już kilka lat i wydaje się Tobie że sprawy nie idą w pozytywnym kierunku sprawdź ile prawnik, którego zatrudniasz, zakończył pozytywnie a ile przegrał spraw w zakresie zwrotów i odszkodowań!
Zazwyczaj prawnicy pobierają wynagrodzenie z góry, lub za poświęcone roboczogodziny, niezależnie od efektów swojej pracy. Wieloletnie postępowanie, nawet przegrane, może z tego powodu być dla Ciebie bardzo drogie. Sprawdź czy prawnik, którego zatrudniasz, pobiera wynagrodzenie TYLKO po pozytywnym zakończeniu postępowania!
Postępowanie rewindykacyjne może się wiązać z wysokimi kosztami! Koszty mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Zapytaj się prawnika ile będziesz musiał zwrócić gminie „za zwrot” lub ile będzie Ciebie kosztował wpis sądowy. Sprawdź czy prawnik, którego zatrudniasz, w razie potrzeby sfinansuje Twoje postępowanie!