Kancelaria Reprywatyzacyjna

Zwroty nieruchomości / odszkodowania

Aktualności

[Koronawirus] Informacje związane z funkcjonowaniem Kancelarii

Szanowni Państwo,

mając na względzie względy higieny i profilaktykę zdrowotną, a także obowiązujące obecnie rozporządzenie o wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego oraz zalecenia ekspertów, nasza Kancelaria przyłącza się do akcji #zostańwdomu.

Po pierwsze, nasi prawnicy i personel pracuje dla Państwa bez zakłóceń, dotyczy to zarówno spraw już zleconych, jak i nowych zgłoszeń. Większość z nas świadczy pracę zdalną, a ponadto wyznaczane są dyżury, dzięki którym odbieramy korespondencję na bieżąco. Kontakt z nami możliwy jest telefonicznie lub mailowo, w najbliższym czasie nie będą odbywać się spotkania z klientami.

Po drugie, pragniemy przypomnieć, że nastąpiło zdjęcie wokand w sądach do dnia 27.03.2020 r. lub na okres dłuższy, nie odbywają się rozprawy i posiedzenia w sprawach innych niż pilne lub w niektórych przypadkach wcześniej zaplanowane publikacje wyroków. Nie oznacza to jednak, że sądy i urzędy w ogóle nie pracują! Terminy sądowe czy ustawowe są nadal obowiązujące i mogą upłynąć w okresie stosowania ograniczeń.

W końcu po trzecie, mimo pomysłów środowisk prawniczych o ustawowym zawieszenia biegu niektórych terminów, sytuacja prawna większości terminów ustawowych interesujących naszych klientów nie zmieni się. Przypominamy zatem o kończącym się 14 maja bieżącego roku terminie na składanie wniosków o zwrot nieruchomości niewykorzystanych na cel wywłaszczenia. Nasi prawnicy pozostają do Państwa dyspozycji w swoich domowych biurach!

Z życzeniami zdrowia,
kierownictwo Kancelarii Reprywatyzacyjnej.

Sprawdź swojego prawnika!

Liczy się specjalizacja, skuteczność i doświadczenie! Jest wielu prawników którzy przyjmą każde zlecenie czyli zajmują się wszystkim i niczym.
Jeżeli Twoje postępowanie trwa już kilka lat i wydaje się Tobie że sprawy nie idą w pozytywnym kierunku sprawdź ile prawnik, którego zatrudniasz, zakończył pozytywnie a ile przegrał spraw w zakresie zwrotów i odszkodowań!

Zazwyczaj prawnicy pobierają wynagrodzenie z góry, lub za poświęcone roboczogodziny, niezależnie od efektów swojej pracy. Wieloletnie postępowanie, nawet przegrane, może z tego powodu być dla Ciebie bardzo drogie. Sprawdź czy prawnik, którego zatrudniasz, pobiera wynagrodzenie TYLKO po pozytywnym zakończeniu postępowania!

Postępowanie rewindykacyjne może się wiązać z wysokimi kosztami! Koszty mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych. Zapytaj się prawnika ile będziesz musiał zwrócić gminie "za zwrot" lub ile będzie Ciebie kosztował wpis sądowy. Sprawdź czy prawnik, którego zatrudniasz, w razie potrzeby sfinansuje Twoje postępowanie!

Specjalizacja i doświadczenie

Jesteśmy najprawdopodobniej jedynym tego typu podmiotem na Polskim rynku. Naszą zaletę jest ścisła specjalizacja w tej tematyce i pełna obsługa spraw.

W trakcie długoletniej działalności, stworzyliśmy zespół specjalistów z różnych branż, zapewniający kompleksową i skuteczną obsługę naszych klientów. Są wśród nas prawnicy, geodeci, rzeczoznawcy majątkowi, pośrednicy etc.

W przypadku konieczności odnalezienia spadkobierców byłych właścicieli współpracujemy z doświadczonymi detektywami, którzy prowadzą poszukiwania zarówno w kraju jak i za granicą.

Nasi radcy prawni i adwokaci zapewniają pełną obsługę prawną naszych klientów. Istnieje możliwość abyśmy ryzyko postępowania wzięli na siebie i przy współpracy z instytucjami finansowymi sfinansowali całość postępowania, także sądowego.

Nasi pośrednicy pomogą sprzedać nieruchomość po jej odzyskaniu w naturze.Działamy wyłącznie w oparciu o wynagrodzenie prowizyjne od sukcesu, co oznacza, iż dopiero z chwilą uzyskania przez Państwa określonych korzyści majątkowych przysługuje nam wynagrodzenie.